Corab wraca z medalem z Targów Energetab 

dodano: 2019-09-19 13:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: Corab

panele solar PV Srebrny medal za konstrukcje wolnostojące otrzymał Corab od Kapituły konkursu na Targach ENERGETAB 2019. Tegoroczna impreza targowa odbywała się od 17 do 19 września 2019 r. właśnie w Bielsku-Białej. Od lat cieszy się uznaniem branży elektrycznej i energetycznej. Olsztyński producent nie po raz pierwszy uzyskał nagrodę dla swoich rozwiązań.  

Corab nagroda srebrny medal PGE Energia Odnawialna ENERGETAB 2019


Za co Corab otrzymał nagrodę?
Kapituła konkursu nagrodziła całą rodzinę produktów z oferty Corab, a mianowicie konstrukcje wolnostojące dedykowane najczęściej instalacjom komercyjnym. Rozwiązania tego producenta doceniane są szczególnie za dużą wytrzymałość, wysoką jakość wykonania i użytych materiałów oraz innowacyjną powłokę antykorozyjną z nawet 25 letnią gwarancją. Systemy fotowoltaiczne eksportowane są już do 14 krajów, gdzie przekonują do siebie kolejnych wykonawców i inwestorów. 

Firma Corab z blisko 30-letnim doświadczeniem produkcyjnym z sukcesami od lat działa także na rynku fotowoltaicznym. Zarówno w produkcji, jak i dystrybucji stawia na jakość, bezpieczeństwo użytkowania i innowacyjne rozwiązania.  

WS-007 wytaczał drogę dla całej gamy produktów
Właśnie potrzeba innowacyjności i stałego rozwoju doprowadziły do stworzenia pierwszego w Polsce systemu wolnostojącego WS-007 opartej na przełomową technologii w dziedzinie powłok metalowych odpornych na korozję. Był to pierwszy system wyprodukowany z zastosowaniem stali konstrukcyjnej pokrytej specjalną powłoką antykorozyjną. 

Powłoka metaliczna ArcelorMittal Magnelis® zapewnia optymalną ochronę powierzchni przed zużyciem oraz uodparnia na rozdarcia. Materiał objęty jest nawet 25 letnią gwarancją na antykorozyjność. Stosując materiał nie ma problemu ze zjawiskiem elektrokorozji - nie wchodzi z rekcje z aluminium i stalą nierdzewną. Magnelis przeszedł serię testów porównawczych, osiągając doskonałe wyniki w porównaniu do alternatywnych produktów.

Powłoka Magnelis® – innowacja w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych
Magnelis® to powłoka stworzona przez ArcelorMittal, która nakładana jest na stal na linii ciągłego powlekania ogniowego. Kluczowy jest skład kąpieli, składający się z cynku, 3,5% aluminium oraz 3% magnezu. Materiał ten można zastosować w każdych warunkach i jest zalecany do stosowania nawet w środowisku C5 (najbardziej narażonym na korozję). 

- Jako pierwsi w Polsce dostrzegliśmy potencjał tego rozwiązania. Stworzyliśmy i wdrożyliśmy technologię, która wykorzystuje Magnelis® do produkcji konstrukcji fotowoltaicznych. W porozumieniu z działem Badań i Rozwoju ArcelorMittal oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim przeprowadziliśmy szereg badań, aby opracować automatyczny proces produkcji dostosowany do wymagań tego materiału. Obecnie rozszerzyliśmy park maszynowy o kolejne linie, zwiększając możliwości produkcyjne do 1MW dziennie systemów wolnostojących - mówi Henryk Biały, Prezes Zarządu Corab.

Grupa konstrukcji wolnostojących opartych na doświadczeniach z WS-007 i powłoką Magnelis została rozbudowana o kolejne produkty, które z czasem wyeliminowała starsze rozwiązania. Systemy Corab spełniają obowiązujące normy, a jakość i bezpieczeństwo potwierdzają m.in. znak CE i certyfikat zewnętrznej jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing oraz wiele nagród za innowację, m.in. Re-Energy Award, Medal Targów ENEX, Medal Europejski.

Dlaczego technologia wykorzystania powłoki Magnelis® w konstrukcjach wolnostojących jest innowacyjne?
  • Wykorzystaliśmy ten materiał pierwszy raz w Polsce w branży fotowoltaicznej. 
  • Opracowaliśmy technologię odpowiedniej obróbki materiału bez straty jej właściwości.
  • Brak efektu elektrokorozji.
  • Materiał ma możliwości samoregeneracji na krawędziach.
  • Nawet 25-letnia gwarancja na odporność antykorozyjność to duża zaleta zwłaszcza w konstrukcjach na duże inwestycję fotowoltaiczne.
  • Konstrukcje oparte na materiale z powłoką Magnelis® można zastosować w nawet najbardziej wymagającym środowisku narażonym na korozję – C4 i C5. Badania pokazały, że jest  10 razy bardziej odporny na korozję niż stal ocynkowana.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...