Corab: targi Enex i konkurs na Instalatora Roku 2020

dodano: 2020-02-24 23:08 | aktualizacja: 2020-02-24 23:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: Corab

Corab Enex 2020 solar 360px.jpg W dniach 26 i 27 lutego 2020 r. podczas targów Enex w Kielcach na odwiedzających czeka wiele atrakcji. Dobre praktyki instalatorskie będzie można śledzić podczas konkursu na Instalatora Roku. Olsztyński producent konstrukcji fotowoltaicznych firma Corab na swoim stoisku pokaże wiele nowych konstrukcji. 
 


Corab Enex 2020 instalator roku 2019 760px.jpg


Corab jako organizator postanowił na swoim stoisku zaprezentować wiele nowości.

Olsztyński producent konstrukcji fotowoltaicznych pokaże:

System Corab PB-088 Falsh -  innowacyjne połączenie tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym oraz elementów ze specjalnie wzmocnionej stali pokrytej powłoką antykorozyjną Magnelis. Takie połączenie pozwala na długoletnie bezpieczne użytkownie. Doskonale sprawdzi się na dachach membranowych. Dodatkowym atutem nie bez znaczenia jest błyskawiczny montaż jak klocki logo oraz łatwy transport małych elementów. 
 


System Corab PB-092 CLICK-IN – konstrukcja powala na bezklemowy montaż modułu w czasie krótszym niż 30 sekund. To prawdziwa innowacja. Łatwy w złożeniu trójkąt jest wykonany ze stali konstrukcyjnej pokrytym powłoką antykorozyjną Magnelis. System pozwala zarówno na montaż inwazyjny, jak i balastowy. Inwestorzy i instalatorzy docenią niskie koszty konserwacji, które powodowane są m.in. brakiem śrub. Producent również zwrócił uwagę na ułatwiony transport. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie zamocowanie modułu oraz przeniesienie potencjału z ramy modułu podczas jednej czynności bez dodatkowych elementów. 
 


Corab Slide-IN – innowacyjny bezklemowy sposób montażu modułów. Można go zastosować przy większości systemów wolnostojących Corab dedykowanych na farmy fotowoltaiczne. Pozwala skrócić czas montażu  modułów nawet o połowę. 
Nowy adapter do dachówki ceramicznej – uniwersalny adapter posiadający możliwość regulacji w 3-osiach. Montaż za pomocą jednej śruby zdecydowanie przyśpieszy realizacje inwestycji. 

Corab pokaże również produkty dystrybuowanych marek.

Posiadają w ofercie jedynie sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów. Pokażą moduły: Q.Cells, Risen, SolarEdge i Soluxtech oraz falowniki Fronius, Solar Edge, Sofar Solar, ABB i Sungrow.

Kto będzie walczył o tytuł Instalatora Roku 2020?
26 lutego podczas Targów Enex odbędzie się konkurs Instalator Roku 2020.

To już IV edycja konkursu, który stał się już pewnego rodzaju tradycja w branży fotowoltaicznej. Konkurs organizowany jest przez Corab i Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV przy współpracy z takimi partnerami, jak Q.Cells, SolarEdge i Jean Mueller. 

Pośród uczestników nie zabraknie weteranów konkursu, m.in. zdobywcę tytułu w roku 2019 gdańską firmę SunSol. Przypomnijmy, że to właśnie SunSol wygraną instalację fotowoltaiczną i zamontował ją bezpłatnie na budynku, gdzie mieści się dom dziecka. 

- Konkurs Instalator Roku jest świetną okazją na sprawdzenie się i zmierzenie z innymi firmami z branży. W SunSol staramy się oferować naszym Inwestorom instalacje najwyższej jakości. Zarówno pod względem komponentów, jakości wykonania jak i obsługi klienta, a uzyskanie tytułu Instalatora Roku 2020 byłoby dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem umiejętności. -  Michał Kitkowski, Prezes Zarządu firmy Sunsol.

 
Tym razem również nagrodą ufundowaną przez organizatorów i partnerów jest kompleksowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 4kWp. 

Bezpieczeństwo i dobre praktyki.
Misją konkursu jest promowanie dobrych praktyk wśród instalatorów. Komisja zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo i poprawność montażu. Jest to kolejny sposób pokazania, że jakość nie tylko komponentów, ale również wykonania takiej instalacji jest kluczowy, aby inwestorzy mogli z niej bezpiecznie korzystać przez lata. 

- To właśnie jakość zarówno komponentów, jak i samego doboru i montażu przekonuje do branży fotowoltaicznej kolejnych inwestorów. Większość ekip montażowych kolejne zlecenia zdobywa przez polecenie zadowolonego klienta. Instalator Roku to inicjatywa, która od samego początku ma misję nie tylko promowania branży fotowoltaicznej, ale pokazywania jak ważny jest w tym wszystkim dobry instalator i prawidłowy montaż.” – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab. 


Jednym z ważnych aspektów konkursu jest wymiana doświadczeń. Nie tylko między producentami a instalatorami, ale również między drużynami. Zdobyta wiedza pozwala na oferowanie lepszych produktów i usług. 

- Poszanowanie dobrych praktyk i korzystanie z dobrych komponentów stanowi klucz dalszego rozwoju branży fotowoltaicznej. Wszyscy mamy obowiązek dzielić się wiedzą i doświadczeniem.” – przekonuje Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

Powstaje coraz więcej firm, które rozpoczynają działalność w branży fotowoltaicznej. Ważne jest, aby firmy z wieloletnim doświadczeniem, stowarzyszenia branżowe i producenci propagowali dobre praktyki. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...