Chiny z drugą największą na świecie elektrownią fotowoltaiczną

dodano: 2020-11-02 22:48 | aktualizacja: 2020-11-03 21:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sungrow/Huanghe Hydropower Development

china_solar_PV_360px.jpg Chińska firma Huanghe Hydropower Development, pod koniec września uruchomiła elektrownię fotowoltaiczną o mocy 2,2GW, która powstała na pustyni w odległej chińskiej prowincji Qinghai. Podłączono ją do sieci energetycznej w prefekturze Hainan, w północno-zachodnich Chinach. 

China elektrownia PV słoneczna fotowoltaiczna 760px.jpg


Budowa elektrowni fotowoltaicznej rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku i zakończyła się pod koniec września br. Chiński producent falowników Sungrow, który dostarczył falowniki, powiedział, że elektrownia słoneczna o mocy 2,2 GW została zbudowana w pięciu fazach. System magazynowania energii został zbudowany w ciągu 4 miesięcy, od maja do września. Wszystko to wymagało to inwestycji w wysokości 2,2 mld dol.

Projekt Qinghai, który obejmuje 202,86 MWh pojemności magazynowania energii, zlokalizowany jest na pustyni w pobliżu miasta Xining. Instalacja, która została ukończona we wrześniu, jest podłączona do linii przesyłowej 800 kV, która biegnie 1587 km od Qinghai przez tę prowincję i trzy inne - Gansu, Shaanxi i Henan - i ma zapewnić energię miastom na wschodzie i na południu Chin, w tym w Szanghaju i Pekinie.

Największą elektrownią fotowoltaiczną w Chinach przed otwarciem stacji w Qinghai była farma PV na pustyni Tenger w północno-zachodniej prowincji Ningxia o mocy 1,5 GW. Nowa chińska elektrownia, zajmuje obecnie drugie miejsce pod względem wielkości po Bhadla Solar Park w północnych Indiach, który może się poszczycić większą o 45 MW mocą.

Źródło: powermag.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...