Kanał Freedom TV będzie po angielsku

dodano: 2022-10-25 18:03
autor: RO | źródło: detector.media

FreeDom W piątek, 21 października br. sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeksij Daniłow, powiedział, że ukraiński kanał dla zagranicy Freedom TV będzie nadawany w języku angielskim, a później także w innych językach. Inicjatywa padła na antenie programu „Wielki Lwów” regionalnej telewizji NTA.

FreeDom


Kwestia uruchomienia dodatkowych języków dla Freedom TV była omawiana na spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Freedom wystartował 10 marca 2022 roku o godzinie 21:00 czasu kijowskiego, zastępując kanał UA TV na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), w sieciach IPTV oraz na kanale YouTube. Celem stało się "otwarcie oczu Rosjanom", a inicjatorem projektu został prezydent Wołodymyr Zełenski. Od tamtego momentu Freedom TV nadaje nieprzerwanie, ale tylko w języku rosyjskim. Osobne treści są publikowane przez stację po angielsku na YouTube.

Komunikacja międzynarodowa ma zostać rozszerzona o kilka języków: angielski, francuski, hiszpański i arabski. Początkowa faza projektu zakłada język angielski, później pozostałe.

Zasadniczym celem Freedom TV jest umożliwienie pokazywania "rosyjskojęzycznej widowni na całym świecie" prawdy o wojnie ukraińsko-rosyjskiej. Na pojawienie się takiego kanału wpływ miało ogólne zapotrzebowanie na źródło, które mówiłoby prawdę o wydarzeniach w Ukrainie. W tworzenie kanału są zaangażowane największe grupy medialne 1+1 Media, Inter i StarLightMedia.

Źródło: detector.media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...