Wielka ewolucja rynku medialnego w Uzbekistanie

dodano: 2022-11-06 11:00
autor: RO | źródło: gazeta.uz

Uzbekistan wieża nadawcza MTRK W Uzbekistanie rośnie liczba międzynarodowych kanałów telewizyjnych. Uzbecy mogą oglądać m.in. BBC World News, CNN Int., Bloomberg, France 24, CGTN, TRT Avaz, Belarus 24 i inne. To wielka ewolucja na krajowym rynku medialnym, który jest zdominowany przez państwową telewizję i rosyjskie stacje telewizyjne.

UzDigital - nowe kanały


Od listopada operatorzy telewizji cyfrowej w Uzbekistanie dołączają do swoich pakietów szereg zagranicznych kanałów w różnych językach.

Główny dostawca naziemnej telewizji cyfrowej UzDigital TV w standardach DVB-T/DVB-T2 ogłosił włączenie 5 kanałów TV, które są dostępne w regionie Taszkentu, wilajetu taszkienckiego i syrdaryjskiego.

Na stronach firm oferujących telewizję cyfrową można też zobaczyć FOX News, CNBC, Sky News i inne międzynarodowe kanały telewizyjne.

Uzbecki rynek medialny wyraźnie się zmienia. Uzbeccy widzowie od dawna znają takie marki, jak Viasat, TV1000, Discovery, Animal Planet, Euronews, Disney, National Geographic czy Nat Geo Wild. Teraz oferta staje się jeszcze bardziej zróżnicowana, zwłaszcza pod kątem nadawania informacyjnego.

W kwietniu w Uzbekistanie ukazał się felieton „Podczas gdy nasze media milczą, zagraniczne przejmują umysły”. Opinia publiczna wielokrotnie wyraża zaniepokojenie ogromnym wpływem rosyjskich kanałów telewizyjnych na widownię w Uzbekistanie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...