Armenia ma dość rosyjskich kanałów

dodano: 2023-11-25 00:21 | aktualizacja: 2023-11-25 11:45
autor: KuKa | źródło: gazeta.ru

rosyjskie kanały Rosyjskie kanały telewizyjne nadawane w Armenii ingerują w wewnętrzne sprawy kraju i destabilizują wewnętrzną sytuację polityczną, powiedział premier Republiki Armenii, Nikol Paszynian. Jest to łamanie niektórych punktów umowy o nadawaniu na terytorium Republiki.

Armenia


W szczególności Nikol Paszynian zwrócił uwagę na przepisy zakazujące ingerencji w wewnętrzne sprawy kraju i próby destabilizowania sytuacji politycznej wewnątrz kraju. Według Paszyniana, w ciągu ostatnich kilku miesięcy armeńskie instytucje rządowe odnotowały „pewne problemy" ze spełnianiem tych wymagań.

Mając na uwadze przyjazne stosunki Armenii i Rosji, armeńskie Ministerstwo Przemysłu Wysokich Technologii zaprosiło stronę rosyjską oficjalnym pismem do konsultacji w celu omówienia tej sytuacji i ustalenia, jakie powinny być wyniki i wnioski.

Nikol Paszynian wyraził nadzieję, że w najbliższej przyszłości Moskwa i Erywań przeprowadzą stosowne konsultacje. Jak powiedział premier, spotkania te są niezbędne do szybkiego rozwiązania sytuacji w przyjaznej atmosferze.

Za pośrednictwem publicznego multipleksu w stolicy Armenii można oglądać krajowe stacje telewizyjne 1TV Public, Shoghakat TV, Armenia TV, Shant TV, ATV, Kentron TV, Nor Hayastan TV, 5TV czy 21TV. Specjalna umowa zezwala też na retransmisję rosyjskich kanałów Pierwyj, RTR Planeta, Rossija K czy Mir.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...